Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 873 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Czemu skoki są drogie

środa, 19 stycznia 2011 20:09

Wiele osób by pewnie i skoczyło ze spadochronem ale odwodzi ich od tego cena tej przyjemości. Niestety jak wszystko teraz i skoki muszą kosztować.  Jeśli odbywamy skok tandemowy, to skaczemy z instruktorem, który też wypłatę dostaje, no i oczywiscie wypozyczenie spadochronu. Sam lot samolotem jest kosztowny przecież, samolot na wodę nie lata. Jak tak wszystko zebrać, to zbierze się ładna suma.

 

No chyba, że ktoś ma swój samolot :)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Skok tandemowy

niedziela, 02 stycznia 2011 16:08

Jeśli ktoś jeszcze nie wie co to jest skok tandemowy to mam nadzieję że ten film wszystko wyjaśni :) Do szczegółów odsyłam tutaj

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Wyjątkowe przeżycia ze spadochronem

wtorek, 21 grudnia 2010 19:43

Skok ze spadochronem to bez wątpienia przeżycie wyjątkowe i niezapomniane. Nie ma znaczenia czy jesteś stary czy młody, chudy czy gruby, każdy równie dobrze taki skok może oddać i co najlepsze – nie trzeba przechodzić kosztownego szkolenia czy badań lekarskich. Wystarczy jedynie odbyć krótkie, bo z reguły 15-minutowe szkolenie z zakresu oprzyrządowania czy pilotowania spadochronu i jesteśmy gotowi do skoku. Wyskakując z samolotu na wysokości 4000 metrów, każdy poczuje się wolny jak ptak. Bez żadnych ograniczeń lecimy w powietrzu z prędkością 200 km/h.

To z pewnością daje poczucie wolności oraz nieograniczonej swobody. Emocje sięgają zenitu, a adrenalina osiąga najwyższy poziom. Znajdując się na wysokości 800 metrów od ziemi, wystarczy jedynie pociągnąć za linkę, która otworzy nam spadochron, wówczas – sterując nim samodzielnie – podziwiamy majestatyczne obłoki oraz przepiękne widoki znajdujące się pod nami. Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem profesjonalnego instruktora. Cały skok wraz z lotem trwa zazwyczaj od 6 do 10 minut.

Niektóre szkoły wprowadzają ważne informacje dla uczestników, planujących odbyć taki skok. Są to na przykład kryteria dotyczące wagi i wzrostu. Także wszelkie przeciwwskazania zdrowotne niekiedy brane są pod uwagę, takie jak choroby serca, niewydolność układu oddechowego lub epilepsja. Wymagany wiek to z reguły ukończone 16 lat, ale istnieje możliwość odbycia skoku przez osoby młodsze, jednak tu obowiązuje notarialna zgoda prawnego opiekuna lub wymagana jest jego obecność.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Tandemem we dwoje

wtorek, 21 grudnia 2010 19:42

 Tandem to dwuosobowy spadochron, z którym skacząc pasażer może przeżyć to co doświadczeni skoczkowie. Dużym atutem skoku w tandemie jest fakt, że aby takie skok wykonać nie trzeba przechodzić żadnych badań lekarskich, ani kończyć profesjonalnych i kosztownych kursów. Wystarczy jedynie przejść 15-minutowe szkolenie z teorii oraz instruktaż mający na celu zapoznanie nas ze sprzętem spadochronowym i już jesteśmy gotowi do skoku. Wyskakując z wysokości 4000 metrów można poczuć smak adrenaliny i zrobić coś szalonego. Tandemowy skok to 50 sekund wolnego spadania z prędkością 200km/h. Pozwala to osobie skaczącej poczuć się niczym ptak w przestworzach. Po tych 50 sekundach swobodnego spadania otwiera się czasza spadochronu i następuje około 6-10 minutowy lot na otwartym spadochronie, podczas którego istnieje możliwość samodzielnego sterowania spadochronem przez pasażera. Oczywiście dostarcza to niesamowitych, trudnych do opisania wrażeń. Wszyscy uczestnicy takiego skoku – bez wyjątku czy młody czy stary – twierdzą, że skok taki, to bez wątpienia jedna z najciekawszych i najfajniejszych przygód ich życia.

To chwile, których nie da się tak po prostu zapomnieć. Dodatkową atrakcją skoku spadochronowego jest możliwość wykonywania zdjęć podczas lotu, jak również filmowania. Do wyboru są dwie opcje: filmować można metodą tradycyjną lub też za pośrednictwem kamery przytwierdzonej do ręki instruktora. Ta ostatnia możliwość jest zupełną nowością i cieszy się coraz większą popularnością wśród osób skaczących.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Skakać można wszędzie

wtorek, 21 grudnia 2010 19:40

 Tak naprawdę nie ma miasta, w którym skoki spadochronowe by się nie odbywały, jednak z reguły przodują tu duże metropolie. Jedną z nich jest oczywiście Warszawa, gdzie istnieje kilkanaście ośrodków szkolenia i instruktażu, ukierunkowanego właśnie na kursy pilotażu oraz skoków spadochronowych. Skok spadochronowy na terenie Warszawy można odbyć za pośrednictwem chociażby jednej z najbardziej cenionych szkół spadochronowych – Skydive, która posiada w swoich szeregach doświadczonych instruktorów. Sama placówka znajduje się w Kruszynie, koło Włocławka oraz w Warszawie. Szkoła ta wykonuje bardzo dużo skoków na terenie stolicy. Parę razy do roku można spotkać skaczących z ramienia tejże szkoły w Chrcynnie. Skoki mogą się odbywać na różnych poziomach, zarówno w tandemie, jak i w ramach szkoleń grupowych głównie latem na strefie Skydive Warszawa. Kolejną ważną szkoła warszawską jest Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego, który większość skoków wykonuje właśnie na terenie stolicy. Podobnie jak wcześniejsza szkoła spadochronowa, tak i COSL skoki wykonuje w Chrcynnie – niewielkiej miejscowości położonej w powiecie nowodworskim, w gminie Nasielsk, gdzie oprócz skoków spadochronowych organizowane też są loty motolotniowe oraz paralotnie. Strefa zrzutu w Chrcynnie jest oddalona od Warszawy zaledwie o 40 km w kierunku północnym. COSL posiada certyfikat wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, który uprawniające szkołę do prowadzenia szkoleń skoczków spadochronowych. Opracowany program pozwala szkolić efektywnie i profesjonalnie skoczków, oraz przekazywać im niezbędną wiedzę i umiejętności, w taki sposób, aby skoki spadochronowe wykonywali bezpiecznie i z prawdziwą przyjemnością.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

wtorek, 20 marca 2018

Licznik odwiedzin:  7 048  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Archiwum

O moim bloogu

Tak naprawdę nie ma miasta, w którym skoki spadochronowe by się nie odbywały, jednak z reguły przodują tu duże metropolie. Skok w tandemie to przede wszystkim wspaniała przygoda. Jest to tak naprawdę ...

więcej...

Tak naprawdę nie ma miasta, w którym skoki spadochronowe by się nie odbywały, jednak z reguły przodują tu duże metropolie. Skok w tandemie to przede wszystkim wspaniała przygoda. Jest to tak naprawdę pierwszy skok niewymagający od nas ani badań lekarskich ani kursu szkoleniowego

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 7048

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl